A megszokottól eltérően egy „technikai” bejegyzés mellett döntöttem mivel már régebb óta tervezem, hogy megpróbálkozom a ferdepánt készítésével. Már több mint fél éve beszereztem egy ferdepánt készítő szettet ami eddig bontatlanul hevert a szekrény mélyén.
*a hiányzó darab épp használatban volt
De miért is akartam ebbe belebonyolódni? Egyszerűen mert még nem találtam olyan mintájú pántot ami tetszett volna (leszámítva az ebay-t és társait, de az árakról ne is beszéljünk).
Úgy találtam, hogy a mostani projekthez elegendő volt az 50×55 cm-es méretű anyag kb 3 m pánt készült belőle.
Első lépésként szabjunk ki egy négyzetet. Ezért is volt egyszerűbb dolgozni a fent említett darabbal, mert csak egy kis felesleges csíkot kellett levágni a széléről mint ahogy a képen látható.
Ha ezzel megvagyunk az átlója mentén vágjuk ketté, hogy két háromszöget kapjunk
majd szintén az átlója mentén hajtsuk félbe a két háromszögünket. A ferdepánt lényege, hogy ferde szálirányú szalagból készüljön!
Most következik a szalagok kiszabása melyek szélességét az elkészíteni kívánt kész pánt szélessége határozza meg. Én 1,2 cm-es mellett döntöttem (felvarrva!), így négyszeres, 5 cm –es csíkokat vágtam ki.
A végeket színt színnel szemben 90° -ban illesszük egymáshoz úgy, hogy a „sarkok”egy kicsit kilógjanak és varrjuk össze.
A felesleget vágjuk le és vasaljuk szét a varrásszéleket.
Folytassuk ezt a műveletet amíg elfogytak a szalagok.
A hosszú pánt egyik végét tegyük bele a ferdepánt készítő kütyübe, húzzuk át rajta és az így összehajtott anyagot vasaljuk le.
A már elkészült végét rögzítettem egy gombostűvel, így könnyebb volt egy kézzel végig húzni a kütyüt, a másikkal pedig vasalni.
És ennyi. Ez a módszer volt számomra a legegyszerűbb, de láttam más technikákat is, érdemes utánanézni kinek mi felel meg leginkább.
És hogy mi mindenhez használható a ferdepánt? Hamarosan megmutatom, hogy nekem mihez kellett (többek között)
Bióka
https://sewingforfunblog.wordpress.com/